SpectroPad DOC

Jednoducho použiteľné ovládanie procesov pre digitálnu veľkoformátovú, plochú a priemyselnú tlač.

Barbieri DOC (Digital Output Control) je riešenie pre riadenie procesov a hodnotenie kvality obrazu v digitálnej tlači.

Porovnáva skutočnú tlač s prednastavenou referenciou a poskytuje okamžitú spätnú väzbu, ak sú hodnoty farieb v tolerancii. Túto informáciu poskytuje bez počítača, priamo na veľkoformátovej tlačiarni.

Viete s určitosťou povedať, či sa zmenili podmienky tlače? Ste schopní opäť reprodukovať tie isté farby?

Média, atrament, teplota, vlhkosť, pracovný prúd, zásahy tlačiarne - existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú farebný vzhľad v digitálnej veľkoformátovej tlači.
Práve preto spoločnosť BARBIERI uvádza Barbieri DOC (Digital Output Control). Toto riešenie kontroluje stabilitu procesu digitálnej tlače a je prispôsobené potrebám veľkoformátovej, flatbed a priemyselnej tlače. Pre širokú škálu médií používaných pri digitálnom veľkom formáte tlače, ponúka spoločnosť Barbieri predvoľby a šablóny prispôsobené každej špeciálnej charakteristike médií.

Porovnanie skutočného stavu s odkazom odhaľuje, či je proces tlače stabilný. To umožňuje prevádzkovateľovi tlačiarne rozhodnúť priamo na mieste, či má v tlači pokračovať alebo je potrebná úprava tlačového procesu.
Kontrolné riešenie procesov DOC spoločnosti Barbieri pozostáva z inovatívneho softvéru SpectroPad a zabudovaného softvéru DOC. Použitím technológie SpectroPad DOC možno okamžite overiť stabilitu procesu tlače. Keďže je bezdrôtový (na batérie s dátovým prenosom prostredníctvom WiFi), riadiaca lišta meria priamo na tlačiarni. Meradlo automaticky vypočíta hlásenie DOC a okamžite zobrazuje výsledky na dotykovej obrazovke. Ak je to potrebné, dáta je možné bezdrôtovo odoslať do počítača na následnú tlač a zálohovanie výsledkov merania.

Barbieri DOC podporuje aj výpočty podľa Fogra PSD a IDEAlliance.

Kvalita obrazu

Okrem kontroly procesov poskytuje spoločnosť Barbieri nástroje na vyhodnocovanie kvality obrazu v digitálnej tlači. Napríklad homogenita tlače môže byť hodnotená podľa Fogra M-Score.

Barbieri DOC je k dispozícii aj pre Spectro LFP a Spectro Swing v kombinácii s Barbieri Gateway.